RPG Eragon SLO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloPortalLatest imagesRegistriraj sePrijava
Prijava
Uporabniško ime:
Geslo:
Avtomatična prijava ob vsakem obisku (priporočamo): 
:: Pozabil/a sem geslo
Poll
Ali je smiselno glasovat za pisca poletja in jeseni 2017?
Ja
Filozofske debate - Page 11 I_vote_lcap29%Filozofske debate - Page 11 I_vote_rcap
 29% [ 5 ]
Samo za jesen
Filozofske debate - Page 11 I_vote_lcap35%Filozofske debate - Page 11 I_vote_rcap
 35% [ 6 ]
Ne
Filozofske debate - Page 11 I_vote_lcap35%Filozofske debate - Page 11 I_vote_rcap
 35% [ 6 ]
Skupaj glasov : 17
Dogodki
Na forumu se trenutno odvija:

NALOGE:
/
DELA:

Filozofske debate - Page 11 Dela1
Sestavljanje bibliografije
Bard
Pomoč pri peki
TEKMOVANJE:
/

Uporabni linki
Letni čas na forumu
Zima

Debela odeja snega je prekrila ne samo najsevernejši predel ampak tudi Du Weldenvarden in osrednji del okoli Uru Baena.
°Naj pisec sezone: Pomlad 2017
°Je: Naorin
Filozofske debate - Page 11 341-37
Admin kolektiv
Admini
Selyna Morduin
Filozofske debate - Page 11 1-47
Moderatorji
Dominos
Filozofske debate - Page 11 146-98
Kali
Filozofske debate - Page 11 163-88

Latest topics
» Čvek
Filozofske debate - Page 11 Emptyby Dominos Ned Apr 09, 2023 2:18 am

» Asociacije
Filozofske debate - Page 11 Emptyby Nymeria Wulf Pet Mar 17, 2023 11:27 pm

» Pisec sezone
Filozofske debate - Page 11 Emptyby Dimia Pon Avg 20, 2018 7:33 am

» Doza smeha
Filozofske debate - Page 11 Emptyby Signeya Sob Apr 21, 2018 8:46 am

» Plača
Filozofske debate - Page 11 Emptyby Naorin Pon Apr 16, 2018 5:59 am

» Medelyn
Filozofske debate - Page 11 Emptyby Medelyn Sob Mar 24, 2018 4:09 am

» Iščete koga?
Filozofske debate - Page 11 Emptyby Varian Čet Mar 15, 2018 11:11 am

» Vilini
Filozofske debate - Page 11 Emptyby Selyna Morduin Čet Mar 08, 2018 7:21 am

» Opisi
Filozofske debate - Page 11 Emptyby Selyna Morduin Čet Mar 08, 2018 7:19 am

» Kaj počnem in kako je z mano
Filozofske debate - Page 11 Emptyby Kali Pet Feb 23, 2018 12:18 am

Priporočene strani
Strani katerih obisk vam priporočamo.


 

 Filozofske debate

Go down 
+20
Sidar Caprahen
Signeya
Asturien
Kristina
Morskow
Elentári
Akor
Wrei
Loki
Avatar
Aethor
Rikam
Orlin
Leassi
Ain Saiph
Selyna Morduin
Kitchi
Osthato Chetowä
Tronir
Wylin
24 posters
Pojdi na stran : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Next
AvtorSporočilo
Wylin
Neoniver
Neoniver
Wylin


Število prispevkov : 2119

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue18/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (18/100)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue43/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (43/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyTor Jun 08, 2010 7:13 am

First topic message reminder :

Tema za postavljanje filozofskih izrekov, tez oz. trditev ter filozofiranja o njih.
Nazaj na vrh Go down

AvtorSporočilo
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue14/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Jul 28, 2011 8:21 pm

Meni religija ne pomeni nič. Wink

Po mojem mnenju je religija nepogrešljiv del človeške narave, ki pa so jo v pradavnini bolj uporabili kakor za razlagazo "nerazložljivega". Pametnejši osebki, ki pa se jim to ni zdelo nič tako nadnaravnega pa so to izkoristili ter se povzpeli višje po lestvici s strašenjem ljudi.
Dandanes se mi zdi religija bolj nek sprevržen element kakor prava vera. Uporablja se namreč kakor izgovor za pridobivanje imetja, izvajanje "dobrega" in pranja možganom množicam. Če vzamem za primer Cerkev - na začetku je imela po mojem mnenju resnično plemenit namen, celu uspevalo jim je po mojem mnenju. Toda tolikšna moč ... današnja Cerkev bi lahko prodala svoje dragocenosti, objekte, zemljišča in ves svoj denar namenila revnim. Ob tolikšnem bogastvu bi revščina v veliki večini izginila. Tako pa raje uživajo v življenju bogatih kakor, da bi izpolnjevali Jezusove napotke ter živeli v metarialni revščini, a duhovnem bogastvu.
Islam mi že sam po sebi ni všeč, se mi gabi. Njegova zasnova, njegova pravila, ... k temu pa pripomore tudi to, da imam vseeno raje krščansko Evropo, ki je tukaj že nič koliko let, kakor pa namesto 12 zvezd na modri podlagi 12 polmesecev.
Azijskih verstev pa niti ne poznam tako zelo dobro.
Po mojem mnenju je še najboljša vera v staro, neomadeževano Cerkev.
Nazaj na vrh Go down
Kitchi
Alyvian
Alyvian
Kitchi


Število prispevkov : 7702

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue5/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (5/100)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Jul 28, 2011 9:34 pm

Dejansko islamski simbol tudi simbolizira popolnost s številom 12. Pererokraka zvezda in polmesec imata skupaj 12 stranic, tako da vsekakor ne bi bilo na zastavi 12 polmesecev, ker bi s tem ne podali takšnega sporočila, kakor ga podajata polmesec in peterokraka zvezda skupaj, torej osvetljevanje poti (Mohammedove, ter tudi življenske poti vsakega posameznika) ter popolnost (število 12, (ki ga najdemo tudi v vsem poznanem budističnem simbolu, svastiki))

Azijska versta večinoma temeljijo na istih principih, toliko da je Hinduizem politeističen, izstopa zgolj konfucionizem, kjer se ne časti nobenega posameznika, tudi ne priznavajo obstoja boga, marveč zgolj skušajo živeti po svojih naukih. (Vsaj po mojih informacijah, je pa res da se v to nisem poglabljal)

EDIT: Tako, da konfucionizem niti ni toliko religija, kakor stil življenja.
Nazaj na vrh Go down
http://pesnikanalitik.blogspot.si/
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue14/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Jul 28, 2011 9:42 pm

kolikor je meni znano temeljijo azijska verstva v groben na tem, da se vsak posameznik živi več življenj dokler ne doseže nekakšne miline, ki ga ponese v svetlobo, milino, boga ali kaj ti vem kaj že
vsekakor pa se mi zdijo, če izvzamem borilne veščine, azijska verstva še najmanj agresivna Razz
Nazaj na vrh Go down
Kitchi
Alyvian
Alyvian
Kitchi


Število prispevkov : 7702

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue5/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (5/100)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Jul 28, 2011 9:57 pm

To imaš v hinduizmu (kjer na religiji temelji celoten sistem kast, vsakič ko umreš lahko v kastah napreduješ ali nazaduješ, ko se rodiš v najvišji kasti lahko napreduješ v nevemvečkakosetemureče) ter v budizmu. Za zen budizem nisem prepričan, ker je v osnovi zgrajen zgolj okrog meditacije, in prave teoretične osnove niti nima, medtem ko konfucionizem, kot sem že rekel, zaradi razlik z drugimi religijami sploh ne moremo imenovati religija. (Ni boga, ni onostranstva, ni življenja po smrti).
Nazaj na vrh Go down
http://pesnikanalitik.blogspot.si/
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue14/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Jul 28, 2011 10:11 pm

ja no zatorej sem pa napisal azijska verstva v grobem Razz ker sta prve dve najbolj znani predstavnici azijskih religij

bi bilo bolje brez vere na tem svetu ali z vero?
Nazaj na vrh Go down
Kitchi
Alyvian
Alyvian
Kitchi


Število prispevkov : 7702

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue5/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (5/100)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Jul 28, 2011 10:22 pm

Z vero. Čeprav sam nisem pristaš nobene religije, predstavljaj si gnečo, ki bi bila na tem svetu, če za to ne bi skrbele številne vojne, od katerih jih je kar nekaj bilo verskih narav. Predstavljaj si koliko ljudi bi živelo v Evropi, če ne bi v temnem veku za to imeli inkvizicij, ter pobijali "čarovnic" ter "čarovnikov". Razz

Jaz smatram religije za nujno zlo, brez katerega bi svet zgolj stežka funkcioniral.

Religije imajo navsezadnje precej funkcij v današnji družbi, povezujejo ljudi, pripadniki istih verstev, ki se srečujejo ob obredih, se mnogokrat družijo še izven religije, religija prav tako posamezniku osmisli življenje, le ta se čuti del nečesa večjega.
Nazaj na vrh Go down
http://pesnikanalitik.blogspot.si/
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue14/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Jul 28, 2011 10:24 pm

Saj se ne vojskujemo samo zaradi verstev Razz In predstavlji si, kako zelo bi bilo najverjetneje napredni, če se ne bi mnogi bali povedati svojih idej v času pobijanja "čarovnic" in "čarovnikov" Razz če takrat cerkev ne bi lepo gonila svoje ideologije naprej bi lahko bili sedaj mnogo naprednejši po mojem mnenju
Nazaj na vrh Go down
Elentári
Tinry
Tinry
Elentári


Število prispevkov : 1402

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue9/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (9/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyTor Avg 09, 2011 5:28 am

Zelo verjetno res. Takrat ko je cerkev preganjala učenjake-čarovnike se je ful razvijala arabska znanost in bili so mnogo bolj napredni kot v Evropi. S tem so ostal mnogo nazaj in potem šli po isti poti še enkrat.

Drugače pa je meni kljub temu da sem kao katoličanka najbolj interesantna vera budizem. Ne znam razložit zakaj, ampak se mi zdi najbolj poglobljena v čloekovo bistvo in to...
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue14/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyTor Avg 09, 2011 7:42 am

ne vem budizem se mi zdi tako ... preveč ekstremno poglobljen Razz se mi zdi, da krščanska ideologija niti ni tako zelo napačna toda kaj, ko so jo skozi čas spremenili v nekaj povsem drugega, sprevrženega Razz
Najbolj se zdi meni prava vera starovercev, tako imenovanaih poganov, ki so jo imeli naši predniki Smile
Nazaj na vrh Go down
Elentári
Tinry
Tinry
Elentári


Število prispevkov : 1402

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue9/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (9/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptySre Avg 10, 2011 6:00 am

Meni je pa budeizem lih zato všeč, ker je poglobljen...

Hm... Krščanska ideologija. Meni je super, maš prav da so imel težave v preteklosti, ampak imam občutek, da je tko zmeri bolš.

Ma ne vem no... Nisem nikol preveč razmišljala o tem. Kaj je tko zanimivga v tej prastari slovanski veri?
Nazaj na vrh Go down
Kitchi
Alyvian
Alyvian
Kitchi


Število prispevkov : 7702

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue5/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (5/100)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptySre Avg 10, 2011 6:13 am

Meni pa staroslovanska vera ni preveč pri srcu. Pravzaprav so vse te stare vere po istem principu. Imaš boga za eno, boga za drugo, cel kup mitoloških bitij, ....
Me no likes.
Nazaj na vrh Go down
http://pesnikanalitik.blogspot.si/
Elentári
Tinry
Tinry
Elentári


Število prispevkov : 1402

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue9/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (9/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptySre Avg 10, 2011 6:15 am

Men pa je všeč, sam ne dojamem čist Tronirjeve simpatije do nje...

Drgač mi je pa keltika ful pri srcu... Vilini pa to. Nisem čist prepričana da res en obstajajo...
Nazaj na vrh Go down
Kitchi
Alyvian
Alyvian
Kitchi


Število prispevkov : 7702

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue5/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (5/100)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptySre Avg 10, 2011 6:35 am

Saj v nordijski mitologiji so tudi bili vilini, pa posledično v nemški in angleški mitologiji. Od tam tudi pridejo v keltsko mitologijo, kjer jih sprva ni bilo.
Nazaj na vrh Go down
http://pesnikanalitik.blogspot.si/
Elentári
Tinry
Tinry
Elentári


Število prispevkov : 1402

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue9/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (9/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptySre Avg 10, 2011 6:37 am

Najbrž res. O nordijski mitologiji pa skorej nič ne vem.
Ful pa ne maram gšrkih bogov, ker se mi nekak ne zdijo bogovom podobni. Isto rimski. Ti severni pa vzhodni delujejo veliko bolj resnični.
Nazaj na vrh Go down
Kitchi
Alyvian
Alyvian
Kitchi


Število prispevkov : 7702

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue5/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (5/100)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptySre Avg 10, 2011 6:41 am

In tvoje trditve, da grški in rimski bogovi niso bogovom podobni, pripeljejo do vprašanja, kaj sploh je božanstvo, kako bi naj bilo, ... Razz

Ma, Japonska mitologija zna bit tudi zanimiva, čeravno nekoliko manj poznana pri nas. Smile
Se moram enkrat poglobit vanjo. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://pesnikanalitik.blogspot.si/
Elentári
Tinry
Tinry
Elentári


Število prispevkov : 1402

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue9/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (9/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptySre Avg 10, 2011 6:44 am

Ja grški so tko človeški. Včasih sm ful zgodbe od njih brala, samo mi res niso simpatični. Ne dojamem jih.

Ne vem nič o japonski mitologiji...

Budisti rulz Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Kitchi
Alyvian
Alyvian
Kitchi


Število prispevkov : 7702

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue5/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (5/100)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptySre Avg 10, 2011 7:02 am

Ma Japonska mitologija nima veze z budizmom. Budizem se je razvil na Kitajskem, nato pa se je na Japonsko razširil v obliki zen budizma.

Sicer pa, to je point grških bogov, imajo človeške lastnosti, le da so le te mnogo bolj izrazite.
Nazaj na vrh Go down
http://pesnikanalitik.blogspot.si/
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue14/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptySre Avg 10, 2011 8:13 am

meni je pa ravno to mnogoboštvo všeč ... takrat so se mi zdeli ljudje veliko bolj povezani z naravo, bistvom

Drugače so pa rimski bogovi itak kopije grških, le-te so pa bili grobo rečeno ljudje z nadnaravnimi močmi Razz

Azijska verstva me pa nikoli niso interisirala

Drugače je pa moja definicija božanstva, da je le-to neka nadnaravna sila, moč
Nazaj na vrh Go down
Elentári
Tinry
Tinry
Elentári


Število prispevkov : 1402

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue9/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (9/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Avg 11, 2011 3:30 am

Ljudje z nadnaravnimi močmi in obupnimi značaji... Nasplošno. In Rimljani so kot ponavadi fejkali za Grki.

Božanstvo = Pomojem nekaj kar osebi določa smisel življenja. No, ne lih smisel, ampak pač postavlja nekakšna pravila (like 10 zapovedi) in uravnava življenje...
Nazaj na vrh Go down
Kitchi
Alyvian
Alyvian
Kitchi


Število prispevkov : 7702

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue5/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (5/100)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Avg 11, 2011 3:40 am

Ma, Grki tudi niso nedolžni. Rimljani so kopirali za Grki, Kartažani, .... Grki so pa kopirali za Feničani, Egipčani, ...

In grški bogovi niso imeli obupnih značajev, imeli so pač do pretiravanja poudarjeno neko človeško lastnost.
Nazaj na vrh Go down
http://pesnikanalitik.blogspot.si/
Elentári
Tinry
Tinry
Elentári


Število prispevkov : 1402

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue9/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (9/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Avg 11, 2011 3:55 am

Ja prov maš Very Happy

No, pomojem so imeli precej obupne značaje in niso se znal "uskladit med sabo".
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue14/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Avg 11, 2011 5:18 am

ljudje s preveč moči skratka Wink
Nazaj na vrh Go down
Elentári
Tinry
Tinry
Elentári


Število prispevkov : 1402

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue9/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (9/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Avg 11, 2011 5:38 am

Spet smo pri moči -.-
Ja drgač imaš prav.

Sploh niso bli podobni Bogovom = kao vzvišenim bitjem, po kateih se zgledujemo ljudje
Nazaj na vrh Go down
Kitchi
Alyvian
Alyvian
Kitchi


Število prispevkov : 7702

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue5/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (5/100)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Avg 11, 2011 6:24 am

Ampak, po mojem mnenju še vedno niso bili le ljudje s povečano močjo. Bili so mnogo mogočnejši in imeli so več znanja kakor ljudje, a ne toliko kot bog v judovsko-krščanskem okolju, ki ima obojega neskončno.
Grški bogovi so v nekem smislu zgolj določena sila: Ares je sila vojne, Zeus sila strele in kraljevanja, vsak torej predstavlja nekaj.
Dajejo človeški zgled, ker imajo tipične človeške lastnosti, so pohlepni, razjezijo se zaradi majhnih nepomembnosti, tekmujejo med sabo, ...

Toda vsekakor niso ljudje, ljudje bivajo v smrtnem telesu, ki se postara in lahko podleže poškodbam. Bogovi so na drugi strani večni, sicer jih je možno raniti, a krvavijo ichor in ne kri, prav tako ljudje jedo jedi, ki so pripravljene iz smrtnih živali, bogovi pa uživajo ambrosio in nectar. (http://en.wikipedia.org/wiki/Ichor)

Bogovi v Grški mitologiji niso dobri in zli, so zgolj mogočni. To jih morda še bolj oddalji od naše predstave bogov. Prav tako jih od tega oddalji dejstvo, da so tudi oni zgolj igračke "usode".

Ampak po moje je tisto kar jih najbolj oddalji od ljudi dejstvo, da imajo tako izrazite nekatere človeške lastnosti, medtem ko drugih sploh nimajo.
Nazaj na vrh Go down
http://pesnikanalitik.blogspot.si/
Elentári
Tinry
Tinry
Elentári


Število prispevkov : 1402

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue9/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (9/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Avg 11, 2011 6:33 am

Hm... Seveda niso ljudje, ampak meni se še vedno zdi da nekako ne dajejo "zgled" boga...

Z razliko krščanskega boga, ki je pač en in pooseblja vso modrost, oblas in nevemkajševse.
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue14/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Avg 11, 2011 8:58 am

v bistvu ne vem, če bi lahko za krščanskega boga trdila, da je en ... Bog, sveti duh in jezus? Razz
Nazaj na vrh Go down
Kitchi
Alyvian
Alyvian
Kitchi


Število prispevkov : 7702

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue5/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (5/100)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Avg 11, 2011 5:23 pm

Oče, sveti duh in sin, so tri osebe enega boga. (Da, razcepljeno osebnost ima)
Nazaj na vrh Go down
http://pesnikanalitik.blogspot.si/
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue14/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Avg 11, 2011 6:07 pm

ali je pa ena oseba v kateri je več bogov? P:
Nazaj na vrh Go down
Kitchi
Alyvian
Alyvian
Kitchi


Število prispevkov : 7702

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue5/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (5/100)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Avg 11, 2011 6:19 pm

Citiram nekaj popolnoma randomly z neke cerkvene stvari ali nekaj (katoliške, a ne krščanske Razz)

"Obstaja samo en resnični in živeči Bog. Bog je trooseben: Bog Oče, Bog Sin in Bog Sveti Duh. Oče, Sin in Sveti Duh so različne Osebe in vsaka je Bog. Niso trije bogovi, ampak en Bog v treh Osebah, kar pogosto imenujemo Trojstvo ali trojica. Sveto Pismo jasno uči, da je Bog trooseben, kar tudi verujemo, čeprav ne moremo popolnoma razumeti. "
Nazaj na vrh Go down
http://pesnikanalitik.blogspot.si/
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue14/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Avg 11, 2011 6:21 pm

aha ... ko sem jaz župnika vprašal, če mi lahko to razloži, je dejal, da je to nekaj preveč kompliciranega za človeški um in da nam ni treba razumeti, samo verovati moramo Razz
Nazaj na vrh Go down
Elentári
Tinry
Tinry
Elentári


Število prispevkov : 1402

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue9/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (9/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Avg 11, 2011 7:05 pm

Ja je zelo komplicirano... Js tud tega ne dojamem čist, sem se pa nekako prijaznila s tem.
Tko kot recimo Marija - Devica, ki je rodila sina.
Nazaj na vrh Go down
Kitchi
Alyvian
Alyvian
Kitchi


Število prispevkov : 7702

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue5/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (5/100)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Avg 11, 2011 7:06 pm

Umetna oploditev.
Nazaj na vrh Go down
http://pesnikanalitik.blogspot.si/
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue14/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyČet Avg 11, 2011 7:14 pm

Laughing na to pa lahko se odgovori samo z Laughing xD

drugače pa ja, nimamo mi nč za razmišlat o tem, samo slepo verovat pa je Razz
Nazaj na vrh Go down
Elentári
Tinry
Tinry
Elentári


Število prispevkov : 1402

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue9/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (9/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyPet Avg 12, 2011 8:30 am

Umetna oploditev!!! Omg Very Happy

Ja ma težko je slepo verovat brez uporabe svoje prirojene inteligence...
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue14/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptySob Avg 20, 2011 9:55 pm

v bistvu niti ne ... poglej nekatere vernike, ki že blazno varujejo pa imajo kljub temu 'prirojeno inteligenco' Razz
Nazaj na vrh Go down
Morskow
Deanoic
Deanoic
Morskow


Število prispevkov : 2717

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue6/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (6/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptySob Avg 20, 2011 10:05 pm

Temu se pa pol reče "bit preveč pameten" XD
Nazaj na vrh Go down
http://morskow1.blogspot.com/
Elentári
Tinry
Tinry
Elentári


Število prispevkov : 1402

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue9/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (9/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyPon Avg 22, 2011 5:49 am

Mah ni treba bit preveč pameten, samo js pač nekak potrebujem razlago, ne pa da mi rečeš pač moreš verjet.
Nazaj na vrh Go down
Kitchi
Alyvian
Alyvian
Kitchi


Število prispevkov : 7702

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue5/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (5/100)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyPon Avg 22, 2011 6:00 am

Ampak ravno v tem je point vere. Da nima razlage in kljub temu zaupaš v te misteriozne sile. (ki se po naključju vedno rodijo 25. decembra, naj gre za egipčanske, sumerske, grške, krščanske ali katere koli druge bogove).

Je pra res, da je to izredno zahtevna stvar. Zaupati, brez da bi vedel v kaj zaupaš. Verovati, brez da bi vedel v kaj veruješ.
Nazaj na vrh Go down
http://pesnikanalitik.blogspot.si/
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue14/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyPon Avg 22, 2011 6:04 am

v bistvu bi lahko šlo tudi za psiho, oklepanje neke navade saj blazne vernike ponavadi že vzgajajo v tem duhu Razz
Nazaj na vrh Go down
Elentári
Tinry
Tinry
Elentári


Število prispevkov : 1402

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue9/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (9/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyPon Avg 22, 2011 6:05 am

Okej. Sej maš po eni strani prov, samo spet pa morš prznat da to ni tko lahko.

Kaj pa stvarjenje sveta npr.?

P.S. A se te sile niso rodile 24.12. ponoč?
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue14/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyPon Avg 22, 2011 6:39 am

neke sile, ki jih bomo s tehnologijo sčasoma razumeli ... tudi nevihte, kuga pa to so se zdeli nekoč nerazumljivi ter bav bav, pa jih danes čisto lepo razumemo Razz
Nazaj na vrh Go down
Elentári
Tinry
Tinry
Elentári


Število prispevkov : 1402

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue9/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (9/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyPon Avg 22, 2011 6:48 am

Ja no, temu se reče znanost.
Kdaj bodo pa obstoj duše razložili?
Nazaj na vrh Go down
Kitchi
Alyvian
Alyvian
Kitchi


Število prispevkov : 7702

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue5/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (5/100)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyPon Avg 22, 2011 7:03 am

Glede stvarjenja sveta, skoraj vsi (torej vsi razen hindujskih, pa še od par manj znanih, new-age religij) verski spisi (torej sestavni del religije) se pričnejo s stvarjenjem sveta. Če verjamemo v vse religijie, potem verjamemo v tisoče različnih pričetkov sveta.
Če pogledamo s strani znanstvenikov, so si večinoma enotni, da se je vse pričelo z velikim pokom (ki sicer ni bil pok, kakor si ga mnogo ljudi predstavlja, a to sploh ni važno). Zatorej se v tem (ter mnogih drugih) primerih raje zatečem k znanosti.

Glede duše. Duša kot taka po mojem mnenju ne obstaja, marveč je "duša" zgolj nekaj takega kot Freudov superego posameznika.
Nazaj na vrh Go down
http://pesnikanalitik.blogspot.si/
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue14/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyPon Avg 22, 2011 7:08 am

pa ti najprej sploh dokaži, da duša obstaja Razz za vesolje se ve, da se je pričelo, ker je vsepovsod okrog nas medtem, ko se duše ne vidi, ne čuti, itd. ... nimaš nikakršnega dokaza, da obstaja
Nazaj na vrh Go down
Kitchi
Alyvian
Alyvian
Kitchi


Število prispevkov : 7702

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue5/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (5/100)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyPon Avg 22, 2011 7:11 am

Saj sem rekel, da po mojm mnenju duša ne obstaja, to kar bi ljudje smatrali za dušo, pa sam najlažje enačim s Freudovim superegom.

Sicer pa awesome quote awesome osebka (Geroga Carlina, vsekakor najbolj awesome comediana ever po mojem mnenju), na tematiko boga:
Religion convinced the world that there's an invisible man in the sky who watches everything you do. And there's 10 things he doesn't want you to do or else you'll to to a burning place with a lake of fire until the end of eternity. But he loves you! ...And he needs money! He's all powerful, but he can't handle money!
Nazaj na vrh Go down
http://pesnikanalitik.blogspot.si/
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue14/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyPon Avg 22, 2011 7:40 am

hmm ... to me je spomnilo na to:

Filozofske debate - Page 11 Z

Smile
Nazaj na vrh Go down
Wylin
Neoniver
Neoniver
Wylin


Število prispevkov : 2119

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue18/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (18/100)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue43/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (43/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyPon Avg 22, 2011 8:58 pm

Js se strinjam s Kitchijem po mojem duša ne obstaja.
Nazaj na vrh Go down
Elentári
Tinry
Tinry
Elentári


Število prispevkov : 1402

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue9/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (9/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyTor Avg 23, 2011 2:30 am

Pomojm pa, samo ne morem dokazat...

Pač duša. duh in telo ane...
Nazaj na vrh Go down
Kristina
Moll
Moll
Kristina


Število prispevkov : 162

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue1/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (1/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyTor Avg 23, 2011 2:48 am

Duša je le en temelj v človeški veri - npr. Krščanstvo, Hinduizem... ki sicer na različne načine interpretirajo (nebesa/pekel, reinkarnacija...), ampak majo en in isti razlog - da se je mel človek, pa da se še zmeri ma več kot vsa druga bitja in se ne more soočit z dejstvom, da se s smrtjo vse konča.

Še dons loh gledamo po TV-ju, kako ljudje mrzlično poskušajo z nekimi aparaturami dokazat prisotnost duhov, tko da to vsekakor ni le stvar tisočletja starih ver Razz


Nazaj na vrh Go down
http://kacallia.deviantart.com/
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue14/50Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Filozofske debate - Page 11 Left_bar_bleue100/100Filozofske debate - Page 11 Empty_bar_bleue  (100/100)

Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 EmptyTor Avg 23, 2011 3:21 am

ja pomoje posmrtno življenje je ampak menim, da bolj naš um prestopi v neko drugo dimenzijo Razz
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Filozofske debate - Page 11 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Filozofske debate   Filozofske debate - Page 11 Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Filozofske debate
Nazaj na vrh 
Stran 11 od 16Pojdi na stran : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
RPG Eragon SLO :: Ostalo :: Klepet-
Pojdi na: