RPG Eragon SLO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloPortalLatest imagesRegistriraj sePrijava
Prijava
Uporabniško ime:
Geslo:
Avtomatična prijava ob vsakem obisku (priporočamo): 
:: Pozabil/a sem geslo
Poll
Ali je smiselno glasovat za pisca poletja in jeseni 2017?
Ja
Taslamëi Yaimar I_vote_lcap29%Taslamëi Yaimar I_vote_rcap
 29% [ 5 ]
Samo za jesen
Taslamëi Yaimar I_vote_lcap35%Taslamëi Yaimar I_vote_rcap
 35% [ 6 ]
Ne
Taslamëi Yaimar I_vote_lcap35%Taslamëi Yaimar I_vote_rcap
 35% [ 6 ]
Skupaj glasov : 17
Dogodki
Na forumu se trenutno odvija:

NALOGE:
/
DELA:

Taslamëi Yaimar Dela1
Sestavljanje bibliografije
Bard
Pomoč pri peki
TEKMOVANJE:
/

Uporabni linki
Letni čas na forumu
Zima

Debela odeja snega je prekrila ne samo najsevernejši predel ampak tudi Du Weldenvarden in osrednji del okoli Uru Baena.
°Naj pisec sezone: Pomlad 2017
°Je: Naorin
Taslamëi Yaimar 341-37
Admin kolektiv
Admini
Selyna Morduin
Taslamëi Yaimar 1-47
Moderatorji
Dominos
Taslamëi Yaimar 146-98
Kali
Taslamëi Yaimar 163-88

Latest topics
» Čvek
Taslamëi Yaimar Emptyby Dominos Ned Apr 09, 2023 2:18 am

» Asociacije
Taslamëi Yaimar Emptyby Nymeria Wulf Pet Mar 17, 2023 11:27 pm

» Pisec sezone
Taslamëi Yaimar Emptyby Dimia Pon Avg 20, 2018 7:33 am

» Doza smeha
Taslamëi Yaimar Emptyby Signeya Sob Apr 21, 2018 8:46 am

» Plača
Taslamëi Yaimar Emptyby Naorin Pon Apr 16, 2018 5:59 am

» Medelyn
Taslamëi Yaimar Emptyby Medelyn Sob Mar 24, 2018 4:09 am

» Iščete koga?
Taslamëi Yaimar Emptyby Varian Čet Mar 15, 2018 11:11 am

» Vilini
Taslamëi Yaimar Emptyby Selyna Morduin Čet Mar 08, 2018 7:21 am

» Opisi
Taslamëi Yaimar Emptyby Selyna Morduin Čet Mar 08, 2018 7:19 am

» Kaj počnem in kako je z mano
Taslamëi Yaimar Emptyby Kali Pet Feb 23, 2018 12:18 am

Priporočene strani
Strani katerih obisk vam priporočamo.


 

 Taslamëi Yaimar

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
Taslamëi Yaimar
Moll
Moll
Taslamëi Yaimar


Število prispevkov : 52

Statistika
Izkušnje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue1/30Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (1/30)
Zdravje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue100/100Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (100/100)

Taslamëi Yaimar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Taslamëi Yaimar   Taslamëi Yaimar EmptyČet Jan 29, 2009 3:54 am

Osebni podatki:

÷Ime: Taslamëi Yaimar

÷Rasa: Škrat

÷Vzdevek: Tas, princeska(princeska jo kliče samo Saag, njen oče)

÷Priimek: Voohtaman

÷Ime očeta: Saahogrt

÷Rasa očeta: Škrat

÷Ime matere: Tannrathiu Yaimar

÷Rasa matere: Škrat

÷Imena bratov-sester: /

Dobri ljudje:

÷Znanci: /

÷Prijatelji: /

÷Najboljši prijatelji: /

÷Simpatije: /

÷Ljubezni: /

÷Učitelji: /


Slabi ljudje:

÷Tekmeci: /

÷Škodoželjneži in zavistneži: /

÷Sovražniki: /


Nazadnje urejal/a Taslamëi Yaimar Sre Feb 04, 2009 7:32 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Taslamëi Yaimar
Moll
Moll
Taslamëi Yaimar


Število prispevkov : 52

Statistika
Izkušnje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue1/30Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (1/30)
Zdravje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue100/100Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (100/100)

Taslamëi Yaimar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Taslamëi Yaimar   Taslamëi Yaimar EmptySre Feb 04, 2009 7:06 pm

Starost: 20 let

Rojstvo: Nekega dne, pred dvajsetimi leti v Tronjheimu, ko je na vrata neizprosno trkala mrzla zima.


Zunanjost: Njeni lasje so rjavi, malce skodrani in lesketajoči. Segajo ji do pasu. Ravno ti večkrat privabljajo nezaželene poglede. Lepo ji padajo čez oči, ki pa so sinje modre in se iskrijo. So lepo zaobljene, kot pri pravih škratovkah. Njen obraz je čokat, kar marsikoga odvrne, da bi jo ogovoril. Zaradi njega ji namreč pripisujejo veliko moč in jezo. Kar pa je ravno v nasprotju z njo. Tudi njena postava je čokata. Nosi stara oguljena ogrinjala sive barve, od katerih se ne more ločiti. Njihov vonj jo namreč spominja na Tannro, njeno mamo. Pod njimi pa jo vedno in povsod spremlja star predpasnik, z nešteto žepi. V njih spravlja kamne vseh barv in velikosti

Značaj: Je prava ''nežna dušica''. Njeno srce je kot iz porcelana in se lahko že ob najmanjši neprevidnosti stre. Na splošno pa velja za zelo odločno žensko. Ko si zastavi cilj, ga tudi izpolni. ne glede na to, kaj se vmes pripeti. Nikoli se ne ustavi in obupuje. Niti se ne smili sama sebi. Ne pusti, da bi drugi z njo manipulirali. Pripravljena se je upreti in žrtvovati za druge. Vendar jo žalitve na njen račun ali na drug račun vedno zelo prizadenejo.

Posebnosti: Je goreča zbirateljica kamnov. Kamnov vseh barv in oblik. V njih vidi nekakšno moč, ki ji daje pogum. Pa naj je še tako majhen kamenček, ji vliva upanje, pogum in moč, da prebrodi težave. Zato jih tudi nosi v predpasniku, da se lahko upre kadarkoli in kjerkoli. Brez njih bi bila, kot sama večkrat reče ''pogubljena''. Na splošno pa obožuje zeleno barvo in naravo. Njena najljubša žival je žaba, saj jo na nek način spominja na njo.
Nazaj na vrh Go down
Taslamëi Yaimar
Moll
Moll
Taslamëi Yaimar


Število prispevkov : 52

Statistika
Izkušnje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue1/30Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (1/30)
Zdravje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue100/100Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (100/100)

Taslamëi Yaimar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Taslamëi Yaimar   Taslamëi Yaimar EmptySre Feb 04, 2009 7:29 pm

****

Njen oče, Saag, jo je danes prvič v njenem življenju odpeljal s sabo na delo. Delal je v kovačiji. Počutila se je zelo pomembno, saj je bila stara komaj sedem let. Njuni koraki so odmevali po tlakovani ulici. ''Danes ima oče zelo pomembno delo. Najbrž mu bom pomagala'' je v mislih poskušala najti razlog, zakaj jo je vzel s sabo. Bila je zelo navdušena.

Prispela sta do kovačije. To je bila velika,vegasta zgradba, izklesana iz lesa. Imela je samo dva okna. ''Oči, zakaj ima kovačija samo dva okna?'' je radovedno vprašala. ''Tas, preveč sprašuješ. Še sreča, da ima kovačija vsaj dva okna. Vsi smo ju veseli. Notri je namreč peklensko vroče in primanjkuje zraka. Ta okna nam pomagajo, da se ne zadušimo in nas vsaj malo obvarujejo pred vročino.'' je odgovoril Saag. Potem je Tas zagledala vrata. Bila so lesena in malo ukrivljena. Do vrat so vodile stopnice. ''No, pa vstopiva'' je predlagal oče, ko sta stopila na zadnjo stopnico. Tas je vesela odprla vrata.

Vroč zrak je kar puhnil vanjo. Pogled ji je hitro šinil od enega kote delavnice do drugega. Kovačija se ji je zdela prijetna. Saag jo je potisnil naprej, saj je stala na pragu kot vkopana. V desnem kotu je bila ''čakalnica'', kjer sta čakala dva škrata. Na tiho sta se pomenkovala. Ostali kovači so že bili na svojih mestih in so z vso vnemo delali. Tas si jih je podrobno ogledala. Tam so bili štirje ljudje in štirje škrati. ''Z mojim očetom vred je škratov pet'' si je mislila Tas. Čudila se je velikosti te zgradbe. ''Če pogledaš od zunaj, se ti sploh ne sanja, kako prostorna je ta zgradba.'' Oče ji je pokazal klopco na katero se je usedla. ''Punčka, jaz imam veliko dela. Očitno sem slabo preračunal. Danes sem ti želel razkazati kovačijo, pa me čaka še veliko dela. Saj boš pridna, in pustila očka pri miru? Tako bom prej končal z delom, in morda ti jo lahko vseeno razkažem. Ne glej me tako žalostno Tas. Ti tvoji pogledi…'' sedaj se je še on razžalostil. Vstal je in se počasi napotil k svojemu delovnemu mestu. Očitno ga je pekla vest. Tas pa je medtem že začela opazovati druge. Pogled je zapičila v delo enega od škratov. Šele začel je z delom. ''To bo še zanimivo'' si je Tas vsa navdušena mislila pri sebi. ''Pa kaj zato, če oče nima časa zame. Saj se lahko sama zabavam.'' Vzravnala se je na klopci, da ne bi zdrsnila z nje. Zazehala je. Tukaj je bilo tako lepo toplo, pa še klopca je bila udobna. Nekaj časa je uspešno premagovala spanec, potem pa se vdala. Objel jo je valj sanj in jo ponesel nekam daleč stran, proč od kovačije in očka, proč od mame…

***

''Tas, zbudi se, zaspanka mala. Čas je, da greva domov.'' Oče jo je že pet minut neuspešno budil. Počasi je odpirala oči. Z očetom sta bila edina, ki sta se še zadrževala v kovačiji. ''Kaj…Kako…A že…Zakaj me…'' so vprašanja kar letela iz njenih ust. ''Počasi, princeska, počasi. Zaspala si, medtem ko sem imel jaz delo. Tukaj čepim in te budim že celih pet minut. Čas res hitro mine. Ura je že šest, Tas. Čas je, da se odpraviva domov. Danes ti ne bom mogel razkazati kovačije. Morda kdaj drugič.'' Saag jo je pomiril. Še vedno pa ji ni bilo jasno, kako je lahko zaspala. Zdrknila je s klopi in se zaspano odpravila za očetom. Tako jo je zanašalo po stopnicah, da jo je Saag vzel v naročje. ''Kar zaspi, princeska moja, kar zaspi'' Čez nekaj trenutkov so se ji veke ponovno povesile in utonila je v globok spanec.

Prebudili so jo kriki. Z mirnimi očmi je pogledala očeta. Na obrazu se mu je pisala groza. Potem je sledila njegovemu pogledu in obnemela. Stala sta pred neko hišo. Okoli in okoli je bilo vse polno škratov, škratinj in ljudi, ki so tekali z vedri polnimi vode. Hiša je bila ujeta v ogenj. Plameni so objemali že celo hišo in lizali vrh strehe. Potem pa je Tas zagledala vrt. Videla je igrače. Tam je bil medvedek. Njen medvedek. Solza ji je spolzela po licu. To je bila njihova hiša. In bila je v plamenih. Potem jo je preletelo spoznanje. ''Mami…Oči, mami je v hiši.'' Cukala ga je za rokav. A neuspešno. ''Oči, mami je v hiši! Oči!!! Najina Tannra! OČI…'' Sedaj je že kričala. Skočila mu je iz naročja in se pognala proti hiši. Saag tega sploh ni opazil. stal je tam, kot okamnel. Potem je soseda zagledala Tas, kako teče proti goreči hiši. Zakričala je, naj jo že kdo ustavi. In res jo je naslednji trenutek za rokav ujel tujec. Bil je velik in močan. Tas ga je pogledala z žalostjo v očeh. Vedela je, da sočustvuje z njo. Potem pa se je iz ozadja zaslišal glasen tresk. Hiša se je sesula na drobne koščke. ''Mami, o mami…''Vrgla se je v tujčev objem. Tannra je bila v hiši. V to je bila prepričana. Zaradi bolezni je redkokdaj pomolila nogo iz hiše. Čeprav je to vedela, se Tas ni mogla sprijazniti s tem. Le kako bosta zdaj živela? Samo ona in očka, brez Tannre. Iz oči se ji je vsul plaz solz. Tujčeva majica je bila popolnoma mokra. Okoli so se še vedno slišali kriki. Vendar so pojenjali. Pojenjali so, kot tudi tujčev glas, ki jo je miril. Ostala je sama, sama na svetu. Ko bi le ostala doma. Lahko bi prepričala Tannro, da odideta iz hiše. Lahko bi…

***

Počasi je stopala po vlažni zemlji. Bila je bosa. Minilo je že eno leto, odkar je izgubila mamo. Bila je tako žalostna. V roki je nosila bele nageljne. To so bile Tannrine najljubše rože. Hodila je naprej in končno prispela do mesta, kjer je tistega usodnega dne, ko je izgubila mamo, zagledala medvedka. Tukaj je sedaj stala čisto nova hiša, njuna hiša, ki sta si jo delila ona in oče. Oče… Oče, ki jo je odpeljal v kovačijo. Bila mu je hvaležna. In hkrati je krivila samo sebe, da je odšla z njim. Rešil jo je. Rešil pred smrtjo. Nosila je eno od Tannrinih sivih ogrinjal, ki jih je posodila svoji sestri. Sestra jih je vrnila in sedaj se Tas ni mogla več ločiti od njih. Na mestu, kjer je položila nageljne je zagledala kamen. Pa ne navaden kamen. Bil je rdeče barve. In odseval je moč. Pobrala ga je s tal. Potežkala ga je. Naenkrat ni bila več tako žalostna. Ni bila več tako sama. Imela je kamen. Kamen, ki ji je vlival moč in upanje. Pospravila ga je v žep in se počasi odpravila v hišo.



Nazadnje urejal/a Taslamëi Yaimar Tor Feb 17, 2009 10:33 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Taslamëi Yaimar
Moll
Moll
Taslamëi Yaimar


Število prispevkov : 52

Statistika
Izkušnje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue1/30Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (1/30)
Zdravje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue100/100Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (100/100)

Taslamëi Yaimar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Taslamëi Yaimar   Taslamëi Yaimar EmptyNed Feb 15, 2009 12:21 am

***

Tas je dopolnila 12 let. Še vedno jo je povsod spremljala misel na njeno mamo. Na Tannro, ki jo je izgubila v požaru. Vendar pa je bil danes njen dan. Praznovala je rojstni dan in res ni smela pustiti žalosti, da jo premaga. Saag ji je pripravljal presenečenje. To je Tas vedno vedela, še preden ji ga je pokazal. Saag pač ni znal lagati in si izmišljevati stvari. Tudi včeraj je bilo tako.


Tas ga je zalotila v delovni sobi, kako nekaj načrtuje. Ko je vstopila se je Saag tako prestrašil, da mu je list papirja padel iz rok. Z nogo ga je hitro potisnil pod mizo. ''Kaj pa imaš tam očka?'' ga je radovedno spraševala Tas. ''Oh, nič pomembnega princeska. Samo dolgočasni papirji...'' vendar se Saag ni zavedal, da je Tas preden je papir lahko skril videla na njem nekakšno skico. ''Pojdi zdaj spat. Pozno je že. Jutri moraš zgodaj vstati in biti naspana. Jutri je vendar tvoj rojstni dan priceska.'' ji je prigovarjal. Tas se je z iskrico v očeh obrnila in se odpravila iz sobe. Na obrazu se ji je risal nasmešek. Odšla je v svojo sobo, se ulegla na posteljo in poskušala zaspati. Vendar ji nekaj ni dalo miru in tako se je premetavala po postelji, dokler ji očke niso začele same lezti skupaj.

Bila je zelo srečna. Vsako leto se je najbolj veselila očetovega darila, in bila je že zelo radovedna. Ker še ni zajtrkovala se je počasi spustila po stopnicah navzdol. Zopet je bila bosa. Njene noge so počasi drsele po lesenih stopnicah. Najbolj od vsega ji je bil všeč občutek, ko se je gola koža dotaknila mrzle podlage. Po hrbtu so ji od navdušenja gomazeli mravljinci. Ko je stopila v kuhinjo je pričakovala, da bo Saag skočil izza vrat in jo prestrašil. vendar ni bilo tako. Na mizi je ležal bel list papirja, na njem pa je pisalo:

''Odšel sem v mesto. ne čakaj me z zajtrkom. Vrnil se bom, ko bo mogoče.

Tvoj Saag''


Tas se je nasmehnila sama pri sebi. ''Seveda, odšel je kupit moje darilo. Včeraj pač ni utegnil.'' Sama si je naredila zajtrk in ga v tišini pojedla. Nato je odšla v kopalnico in se uredila ter oblekla. Vrgla se je na posteljo in čakala očeta. Kmalu je spoznala, da je samo potrata časa, da ga čaka, zato je nabrala nekaj belih lilij in se bosa odpravila na mesto, kjer je uzrla medvedka tistega usodnega dne. Želela je počastiti spomin na mamo. Mrzla zemlja je objemala njena stopala. Tas je hodila počasi in tiho, kot je le zmogla. Sonce je že ogrelo zemljo, vendar je bila še vedno hladna. Okoli njune hiše so različni škratje zganjali hrušč in trušč. Vendar se Tas ni zmenila zanje. Še naprej je hodila po zemlji. Prišla je do mesta in na zemljo tiho položila lilije. Solza ji je spolzela po licu. Bila je tako zatopljena vase da ni opazila očeta. Saag je čisto tiho stal tam in jo opazoval. Tudi on je pogrešal Tannro. Tiho je zašepetal njeno ime. Tas se je obrnila. ''Oh, nisem vedela da si tu. Nisem te opazila,'' je v zadregi obračala besede. ''Je že v redu. Pridi k meni princeska. Pridi k meni.'' je odvrnil Saag. Tas se mu je približala in Saag jo je objel. Takole sta stala sredi vrta. Potem je Saag storil nekaj nenavadnega. klonil se je k njenem ušesu in ji zašepetal: ''Tas, skoraj si že odrasla, punčka moja. Zate imam presenečenje.'' Taslamein obraz je spreletel nasmešek. ''Sem vedela,'' se je v mislih prepričevala. Sedaj je bila že zelo radovedna in se je zazrla v očetove oči. Ta jo je počasi spustil. Stopil je korak nazaj in zaklical neko ime. Izza hiše je pokukal obraz. Tas se je vsega spomnila. Tiste noči in tujca. Tujca, katerega obraz je kukal izza vogala. Sagg mu je pomignil, naj pride bližje. ''Tas, to je Reogall, škrat, ki te je rešil pred pogubo.'' Tas in Reogall sta si stisnila roki. Potem pa je Saag nadaljeval. ''Reo ima sina, starega toliko kot ti. Tukaj je z njim. Sedaj pa Tas, želim, da si prijazna z njim. Ime mu je Godveny.'' Izrekel je ime, in že se je prikazal postaven škrat, malo večji od Tas. Njegov obraz je odseval igrivost. Imel je zelene oči, ki so se na soncu svetlikale in kratke črne kot oglje lase. čez obraz se mu je narisal nasmešek. Stopil je do Tas in jo objel. Tas ni vedela, kaj naj naredi. Bila je zelo začudena. ''Kdo pa objema popolne tujce?'' se je spraševala v mislih. Ko jo je spustil pa ni bilo o njenem niti o njegovem očetu ne duha ne sluha. ''Le kam sta izginila?'' se je spraševala v mislih. Pogled ji je begal od hiše, do drevesa, po vrtu, a nikjer ju ni uzrla. Zato se je spravila na ubogega Godvenya. ''Kaj delaš tukaj in kdo si?'' ga je osorno vprašala. Presenetil jo je njegov odgovor. ''Kaj res ne veš? Jaz sem tvoje presenečenje. Jaz sem tvoje da...'' naprej ni prišel, ker je Tas v poplavi solz zbežala stran.

Planila je v hišo. Tam sta v kuhinji sedela Saag in Reo ter se pogovarjala. Ko sta jo zagledala se je Tas začela dreti na ves glas. ''Le kako si mi mogel to narediti?'' to je ponavljala ves čas. Po licih so ji v potokih drle solze. saag pa je le nepremično sedel. to je vedno naredil. Ko se je jezila in peljala svoje je on le sedel in gledal s tem zamaknjenim pogledom. Tas se je tako razjezila, da se je obrnila in stekla po stopnicah v svojo sobo. zaloputnila je z vrati in se vrgla na posteljo. Ta je zašripala. Tas je obraz zakopala v blazino in se poskušala zadušiti. Le kako ji je mogel to storiti? Le kako se je lahko odločil brez nje in se dogovoril za poroko? Bila je stara komaj 12 let, pa jo je že zaročil s popolnim neznancem. Sovražila je Saaga, tujca in njegovega sina. ''Naj grejo vsi k vragu...'' se je tas zadrla. Ta stavek je odmeval po hiši. Ni ji bilo mar. Bila je tako jezna na svojega očeta, da bi se najraje zadušila od solz. Prisegla si je, da bo še danes zbežala od hiše. ''Danes, ko bo noč prekrila Tronjheim, ko na nebu ne bo svetila niti ena zvezda, bom zbežala iz te preklete hiše, od Saaga, ki ga nočem videti nikoli več...'' Hiša ji je vzela vse. Bila je milo rečeno zakleta. V njej je izgubila mamo in sedaj še očeta. ''Nikoli, nikoli več se ne bom vrnila sem. '' Hišo je tisočkrat preklela, se zbrala in se začela pripravljati na pobeg. ''Ta noč bo še pestra...''

***
Nazaj na vrh Go down
Selyna Morduin
Earitha
Earitha
Selyna Morduin


Število prispevkov : 18082

Statistika
Izkušnje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue41/100Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (41/100)
Zdravje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue100/100Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (100/100)

Taslamëi Yaimar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Taslamëi Yaimar   Taslamëi Yaimar EmptyNed Feb 15, 2009 9:03 pm

Uau luštna zgodbica. Tvoj stil pisanja mi je zelo všeč, nekaterim povedim pa bi sama določila drugačni vrstni red besed. Sicer pa je res lepo. Kar tako naprej. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Taslamëi Yaimar
Moll
Moll
Taslamëi Yaimar


Število prispevkov : 52

Statistika
Izkušnje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue1/30Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (1/30)
Zdravje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue100/100Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (100/100)

Taslamëi Yaimar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Taslamëi Yaimar   Taslamëi Yaimar EmptyPon Feb 16, 2009 5:57 am

Hvala Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Wylin
Neoniver
Neoniver
Wylin


Število prispevkov : 2119

Statistika
Izkušnje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue18/100Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (18/100)
Zdravje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue43/100Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (43/100)

Taslamëi Yaimar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Taslamëi Yaimar   Taslamëi Yaimar EmptyTor Feb 17, 2009 7:45 pm

Js sm do zdej prebrala sam prvi del, pa je ful dobro, sam konec me moti, ker si namesto s kamni zaključila z zajtrkom.

To bi odrezala: Prvi sončni žarki so že oplazili zemljo. Bilo je jutro in bila je zelo lačna. Danes še namreč ni zajtrkovala.
Nazaj na vrh Go down
Ain Saiph
Ysadda
Ysadda
Ain Saiph


Število prispevkov : 6955

Statistika
Izkušnje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue26/100Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (26/100)
Zdravje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue100/100Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (100/100)

Taslamëi Yaimar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Taslamëi Yaimar   Taslamëi Yaimar EmptyTor Feb 17, 2009 8:05 pm

Lepo, hitro nadaljuj.
Tako žalostno se mi zdi... Mogoče ki sm take čudne volje pa še lih neko mirno pesem poslušam.. Res mi je všeč Very Happy

Zelo mi je všeč, ta filozofija s kamni. Nekaj posebnega je. Zanimivo brat. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nereaya.deviantart.com/
Taslamëi Yaimar
Moll
Moll
Taslamëi Yaimar


Število prispevkov : 52

Statistika
Izkušnje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue1/30Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (1/30)
Zdravje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue100/100Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (100/100)

Taslamëi Yaimar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Taslamëi Yaimar   Taslamëi Yaimar EmptyTor Feb 17, 2009 10:34 pm

Wylin je napisal/a:
Js sm do zdej prebrala sam prvi del, pa je ful dobro, sam konec me moti, ker si namesto s kamni zaključila z zajtrkom.

To bi odrezala: Prvi sončni žarki so že oplazili zemljo. Bilo je jutro in bila je zelo lačna. Danes še namreč ni zajtrkovala.

Sm popravla. Zdj je res bolš. Ne vem, kk sm lahka to sfalila...

Drgač pa hvala vsem, pa v tem tednu 1x pride nadaljevanje, ker mam čas--> počitnice so!!! JUPI lol!
Nazaj na vrh Go down
Wylin
Neoniver
Neoniver
Wylin


Število prispevkov : 2119

Statistika
Izkušnje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue18/100Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (18/100)
Zdravje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue43/100Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (43/100)

Taslamëi Yaimar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Taslamëi Yaimar   Taslamëi Yaimar EmptyČet Feb 19, 2009 3:28 am

Sm prebrala drugi del, pa si ful pridna, da tako vztrajno pišeš. kul Kar tako naprej. Sam malo pazi na to, da se ne zatipkaš.
Upam, da jih bo čim več sledilo tvojemu zgledu, tuj js bi lahk že enkrat napisala nadaljevanje... Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Taslamëi Yaimar
Moll
Moll
Taslamëi Yaimar


Število prispevkov : 52

Statistika
Izkušnje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue1/30Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (1/30)
Zdravje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue100/100Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (100/100)

Taslamëi Yaimar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Taslamëi Yaimar   Taslamëi Yaimar EmptyTor Mar 10, 2009 7:05 am

[[jst sm pač en freaky člouk pa se spravim pisat nadaljevanje življenjepisa lih takrat k nimam časa (namest med počitncami...) u šoli je gužva. Vlka gužva]]

***
Tas je s prsti živčno udarjala po steni. Ves čas je pogledovala skozi okno. Preganjala jo je misel na stvari ki so se ji zgodile prejšnji dan. Pogled je nervozno počival na zadnjem sončnem žarku ki se je še bohotil po zemlji. V mislih ga je rotila naj pohiti in se 'spoka' že s te preklete zemlje. ''Z zadnjim sončnim žarkom'' si je potiho rekla ''bom tudi jaz izginila. Za vedno. Nikoli več se ne bom vrnila.'' Njen načrt je bil tako preprost. Vendar je imel veliko pomankljivosti na katere je Tas zaradi jeze čisto pozabila. Vedela je samo da bo pobegnila. S svojimi stvarmi. Jeza jo je gnala že čez rob pameti. Tas se namreč ni zavedala kako bo pobegnila, niti kam bo pobegnila. V mislih je imela samo eno misel. Izginiti iz te preklete hiše, stran od očeta, tujca ter njegovega sina, ter za vedno pozabiti nanje. Pa če jo bo to stalo lastnega življenja...

Tema. Popolna tema. In tišina. Ki pa jo je nekaj motilo. Po kamnitih tleh so odmevali previdni in tihi koraki. Kot da tisto kar jih je povzročalo ne bi želelo biti opaženo. Slišal si jih lahko le če si dobro napel ušesa. Vendar pa nihče ni bil pozoren sredi noči. Vsi so namreč spali. pa ne čisto vsi. Tišino je nenadoma pretrgal pasji tulež. Tujec se je moral očitno približati eni izmed hiš v kateri je gospodoval pes. Takoj se je lahko opazilo za katero hišo je šlo. Naenkrat je vsa zažarela v soju luči, ki je dosegel tudi osebo za katero je bila to stvar ki si jo je v tem trenutku najmanj želela. Radovedni sosed je takoj pogledal čez okno in se zgrozil ob pogledu na osebo. To je bila vendar njihova ljubljenka Tas, ki so jo imeli vsi v Tronjheimu tako zelo radi in so jo vedno spremljali pod budnim očesom, česar se še sama ni zavedala. Še bolj pa je bil presenečen ko je na njeni rami zagledal culo. Le kam je bila namenjena...

Tas je poskušala po ulicah hoditi kar se da tiho in neopazno. Poskušala je umiriti srce za katero se je bala da jo bo izdalo. Najmanj kar si je želela v tem trenutku je bilo, da bi jo kdo opazil. Potem pa se je kar naenkrat zdrznila. Čisto zraven nje je zaslišala dihanje neke živali. ''O bog prosim ne...'' si je zamrmrala v brado. A bilo je prepozno. Psa ni mogla več zaustaviti. Skozi noč se je izvil pasji tulež. Tas je kar okamenela. V hiši so se že začele prižigati luči. ''Hitro moram izginiti od tu sicer...'' in se je pognala v tek. A je vedela da je prepozno. Na svojem hrbtu je namreč že začutila začudene poglede. ''Pa zakaj ravno jaz?!'' je želela zakričati v nebo. Potem pa se je nenadoma ustavila. Pravzaprav je prej okamenela. Čez misli so ji šinili spomini. Začela jo je boleti glava in naenkrat je postala zelo omotična. Kar nekaj časa se ji je vrtelo v glavi dokler ni postala pretežka da bi jo še držala pokonci in je kar omahnila. Na trda kamnita tla...

Kdor je videl ta prizor je od groze skoraj zakričal. Pa vendar ni mogel iz sebe spraviti niti kančka glasu. Od straha je bil namreč onemel. Ko se je Tas zgrudila na tla je v vasi postalo nenavadno tiho. Celo pes ni več tulil. Potem pa so vaščani začeli zganjati vik in krik. Vsi so bili v trenutku pri njej. A Taslamei je bila že dolgo v nezavesti. Njen pogled pa je bil prazen...

***


[[no, nadaljevanje še pride. Mal je pač treba dramatizirat lol! ]]
Nazaj na vrh Go down
Wylin
Neoniver
Neoniver
Wylin


Število prispevkov : 2119

Statistika
Izkušnje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue18/100Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (18/100)
Zdravje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue43/100Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (43/100)

Taslamëi Yaimar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Taslamëi Yaimar   Taslamëi Yaimar EmptySre Mar 11, 2009 2:02 am

Waw hudo upam, da boš čimprej zbežala.
Nazaj na vrh Go down
Taslamëi Yaimar
Moll
Moll
Taslamëi Yaimar


Število prispevkov : 52

Statistika
Izkušnje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue1/30Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (1/30)
Zdravje:
Taslamëi Yaimar Left_bar_bleue100/100Taslamëi Yaimar Empty_bar_bleue  (100/100)

Taslamëi Yaimar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Taslamëi Yaimar   Taslamëi Yaimar EmptyNed Mar 15, 2009 10:04 pm

hehe lol! Počaki da bom mela spet zlooo vlko gužvo v šoli pa nasploh --ubistvu jo že mam-- pol pa pričakuj nadaljevanje. Jst sm tak človek, da grem lih takrat k mam najmanj časa delat use, kar bi lahka že prej. Mogoče bo že u četrtek... Al pa v petek. Nwm. Takrat mam pač največjo gužvo ta tedn...
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Taslamëi Yaimar Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Taslamëi Yaimar   Taslamëi Yaimar Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Taslamëi Yaimar
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
RPG Eragon SLO :: Začetek in pravila :: Alagaësia in prebivalci :: Življenjepisi-
Pojdi na: