RPG Eragon SLO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KazaloPortalLatest imagesRegistriraj sePrijava
Prijava
Uporabniško ime:
Geslo:
Avtomatična prijava ob vsakem obisku (priporočamo): 
:: Pozabil/a sem geslo
Poll
Ali je smiselno glasovat za pisca poletja in jeseni 2017?
Ja
Inheritance I_vote_lcap29%Inheritance I_vote_rcap
 29% [ 5 ]
Samo za jesen
Inheritance I_vote_lcap35%Inheritance I_vote_rcap
 35% [ 6 ]
Ne
Inheritance I_vote_lcap35%Inheritance I_vote_rcap
 35% [ 6 ]
Skupaj glasov : 17
Dogodki
Na forumu se trenutno odvija:

NALOGE:
/
DELA:

Inheritance Dela1
Sestavljanje bibliografije
Bard
Pomoč pri peki
TEKMOVANJE:
/

Uporabni linki
Letni čas na forumu
Zima

Debela odeja snega je prekrila ne samo najsevernejši predel ampak tudi Du Weldenvarden in osrednji del okoli Uru Baena.
°Naj pisec sezone: Pomlad 2017
°Je: Naorin
Inheritance 341-37
Admin kolektiv
Admini
Selyna Morduin
Inheritance 1-47
Moderatorji
Dominos
Inheritance 146-98
Kali
Inheritance 163-88

Latest topics
» Čvek
Inheritance Emptyby Dominos Ned Apr 09, 2023 2:18 am

» Asociacije
Inheritance Emptyby Nymeria Wulf Pet Mar 17, 2023 11:27 pm

» Pisec sezone
Inheritance Emptyby Dimia Pon Avg 20, 2018 7:33 am

» Doza smeha
Inheritance Emptyby Signeya Sob Apr 21, 2018 8:46 am

» Plača
Inheritance Emptyby Naorin Pon Apr 16, 2018 5:59 am

» Medelyn
Inheritance Emptyby Medelyn Sob Mar 24, 2018 4:09 am

» Iščete koga?
Inheritance Emptyby Varian Čet Mar 15, 2018 11:11 am

» Vilini
Inheritance Emptyby Selyna Morduin Čet Mar 08, 2018 7:21 am

» Opisi
Inheritance Emptyby Selyna Morduin Čet Mar 08, 2018 7:19 am

» Kaj počnem in kako je z mano
Inheritance Emptyby Kali Pet Feb 23, 2018 12:18 am

Priporočene strani
Strani katerih obisk vam priporočamo.


 

 Inheritance

Go down 
+6
Dominos
nikica121
Delphine
Selyna Morduin
Galbatorix
Morskow
10 posters
AvtorSporočilo
Morskow
Deanoic
Deanoic
Morskow


Število prispevkov : 2717

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue6/50Inheritance Empty_bar_bleue  (6/50)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Inheritance   Inheritance EmptySob Feb 05, 2011 8:23 am

Tukaj lahko napišete svoje teorije o še nenaslovljeni četrti knjigi cikla Dediščina, ki najverjetneje izide pozno poleti/jeseni letos.
Nazaj na vrh Go down
http://morskow1.blogspot.com/
Galbatorix
NPC
NPC
Galbatorix


Število prispevkov : 67

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptySob Feb 05, 2011 10:49 pm

Eragon bo srečal Galbija. Pravzaprav rada vrjamem, da bojo Eragona ulovili in malo mučli.
Nazaj na vrh Go down
Morskow
Deanoic
Deanoic
Morskow


Število prispevkov : 2717

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue6/50Inheritance Empty_bar_bleue  (6/50)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyNed Feb 06, 2011 12:36 am

Potrjeno dejstvo je, da bodo Eragona mučili. Potrjeno dejstvo je tudi, da ne bo mučen v Galbatorixovih temnicah. In potrjeno dejstvo je, da je približno v istem delu knjige CP nekoga ubil in da so bile vpletene bodice. Škratje bodice? Az Sweldn rak Anhuin? Po mojem možno.
Nazaj na vrh Go down
http://morskow1.blogspot.com/
Selyna Morduin
Earitha
Earitha
Selyna Morduin


Število prispevkov : 18082

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue41/100Inheritance Empty_bar_bleue  (41/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyNed Feb 06, 2011 2:26 am

Mah ja no sej je blo neki rečeno o tem ja, sam mu vse skupi še zmeraj pušča veliko maneveskega prostora..
Nazaj na vrh Go down
Delphine
Tinry
Tinry
Delphine


Število prispevkov : 238

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue6/50Inheritance Empty_bar_bleue  (6/50)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptySob Jan 28, 2012 3:16 am

Rada verjamem, da Sloan spet sreča Katrino... Da Brom vstane od mrtvih... Da se Murtagh spremeni in se odveže zapriseg Galbatorixu...
Nazaj na vrh Go down
nikica121
Novic
Novic



Število prispevkov : 4

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyNed Jun 10, 2012 2:28 am

jaz sem nekje prebrala da ima galabatorx še vedno svojega črnega zmaja surikana in da ga bosta na koncu safira in trn skupaj premagala Very Happy . zanima pa me če kdo ve kdaj bodo to knjigo prevedli v slovenščino???
Nazaj na vrh Go down
Selyna Morduin
Earitha
Earitha
Selyna Morduin


Število prispevkov : 18082

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue41/100Inheritance Empty_bar_bleue  (41/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyNed Jun 10, 2012 7:36 pm

Žeu ne, bojo ko bojo. Je pa menda berljivo tudi v ang.
Nazaj na vrh Go down
nikica121
Novic
Novic



Število prispevkov : 4

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyNed Jun 10, 2012 9:38 pm

ja to vem Crying or Very sad komi čakam da jo prevedejo , če jo bodo sploh letus
Nazaj na vrh Go down
Selyna Morduin
Earitha
Earitha
Selyna Morduin


Število prispevkov : 18082

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue41/100Inheritance Empty_bar_bleue  (41/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyPon Jun 11, 2012 10:22 pm

mogoče pa bo na knjižnem sejmu Smile
Nazaj na vrh Go down
nikica121
Novic
Novic



Število prispevkov : 4

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyTor Jun 12, 2012 2:00 am

mogoč Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Dominos
Ysadda
Ysadda
Dominos


Število prispevkov : 2537

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue39/100Inheritance Empty_bar_bleue  (39/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue98/100Inheritance Empty_bar_bleue  (98/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptySob Jan 26, 2013 7:49 am

Sem se premaknil v tole temo, da ne bom komu spamal. Odgovarjam na tvoje vprašanje Tronir. Smile Men se knjiga ni zdela tako slaba, je pa bilo veliko stvari malce preveč pričakovanih.Smile
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue14/50Inheritance Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptySob Jan 26, 2013 8:00 am

mhm ker sem slišal nekaj mnenje, da je bojda poden izmed vseh knjig Razz pa težko verjamem, da bi tako zelo zafrknil
Nazaj na vrh Go down
Kitchi
Alyvian
Alyvian
Kitchi


Število prispevkov : 7702

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue5/100Inheritance Empty_bar_bleue  (5/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptySob Jan 26, 2013 8:05 am

Ma ni tako zelo, samo ni na takem nivoju kot so druge knjige. Je pa res, da tudi druge knjige niso bile nek višek.
Nazaj na vrh Go down
http://pesnikanalitik.blogspot.si/
Selyna Morduin
Earitha
Earitha
Selyna Morduin


Število prispevkov : 18082

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue41/100Inheritance Empty_bar_bleue  (41/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptySob Jan 26, 2013 8:32 am

Ma meni je bla pa všeč. Izvzemši uno eksplozijo v kateri konča galbi in je mau holivudska, mi je biu konc prau kul. mislim fajn in logično je da Eragon gre papa pa še unga super romantičnega konca pol ni ki bi naredu use preveč osladno. Nevem men je bla čist kul Smile
Nazaj na vrh Go down
Kitchi
Alyvian
Alyvian
Kitchi


Število prispevkov : 7702

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue5/100Inheritance Empty_bar_bleue  (5/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptySob Jan 26, 2013 8:34 am

Ma ja saj je kul, sam je tko napisano, kot če mu ne bi bilo jasno, ali naj zaključi ali ne. Vsaj jaz sem dobil tak vtis.
Nazaj na vrh Go down
http://pesnikanalitik.blogspot.si/
Selyna Morduin
Earitha
Earitha
Selyna Morduin


Število prispevkov : 18082

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue41/100Inheritance Empty_bar_bleue  (41/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptySob Jan 26, 2013 8:44 am

ma ne, js sm mela nekako tak občutek kot pri lotru ki je še tak dolg obrazložitveni zaključek na koncu in mi je blo to ušeč.
Nazaj na vrh Go down
Kitchi
Alyvian
Alyvian
Kitchi


Število prispevkov : 7702

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue5/100Inheritance Empty_bar_bleue  (5/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptySob Jan 26, 2013 8:50 am

Meni pa ni delovalo tako kot LotR. Si me pa zdaj spomnila, da že 2 meseca nisem LotRa prebral. :/
Nazaj na vrh Go down
http://pesnikanalitik.blogspot.si/
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue14/50Inheritance Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptySob Jan 26, 2013 9:07 am

zanimivo, da so lahko še celo v knjigi zdej že holiwudski učinki xD
Nazaj na vrh Go down
Ain Saiph
Ysadda
Ysadda
Ain Saiph


Število prispevkov : 6955

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue26/100Inheritance Empty_bar_bleue  (26/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptySob Jan 26, 2013 10:19 am

Dejansko so že za Fitzgeralda v 20tih govorili, da je presegel Hollywood s hollywoodskimi učinki & opisovanjih (bla debata danes s Selyno).
Nazaj na vrh Go down
http://nereaya.deviantart.com/
Selyna Morduin
Earitha
Earitha
Selyna Morduin


Število prispevkov : 18082

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue41/100Inheritance Empty_bar_bleue  (41/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyNed Jan 27, 2013 11:29 pm

O ti revež xP

Ma ja sej una explozija se mi zdi prou tko Fitzgerald style. Raznese Galbija in še pou mesta xP
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue14/50Inheritance Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyPon Jan 28, 2013 12:04 am

dobr ne zdej spoilat ostalim, k bi še radi prebral Razz
Nazaj na vrh Go down
Selyna Morduin
Earitha
Earitha
Selyna Morduin


Število prispevkov : 18082

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue41/100Inheritance Empty_bar_bleue  (41/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyPon Jan 28, 2013 8:54 am

Ja sej ful nismo neki nevem kaj spet povedali
Nazaj na vrh Go down
Morskow
Deanoic
Deanoic
Morskow


Število prispevkov : 2717

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue6/50Inheritance Empty_bar_bleue  (6/50)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyNed Feb 03, 2013 10:43 am

Ne, sploh ne, samo pol knjige xD
Nazaj na vrh Go down
http://morskow1.blogspot.com/
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue14/50Inheritance Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyNed Feb 03, 2013 4:35 pm

Selyna Morduin je napisal/a:
Ma meni je bla pa všeč. Izvzemši uno eksplozijo v kateri konča galbi in je mau holivudska, mi je biu konc prau kul. mislim fajn in logično je da Eragon gre papa pa še unga super romantičnega konca pol ni ki bi naredu use preveč osladno. Nevem men je bla čist kul Smile

ne, dobr, da niste nevem kaj napisal ane Razz
Nazaj na vrh Go down
Selyna Morduin
Earitha
Earitha
Selyna Morduin


Število prispevkov : 18082

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue41/100Inheritance Empty_bar_bleue  (41/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyTor Feb 05, 2013 6:05 am

ja sej to je sam čisti zaključek pa še to ne najbol natančen
Nazaj na vrh Go down
Varian
Novic
Novic
Varian


Število prispevkov : 1164

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue25/100Inheritance Empty_bar_bleue  (25/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptySre Avg 06, 2014 2:38 am

Meni je zaključek zelo všečen, z izjemo tega kako se razplete med Eragonom in Aryo (o tem na koncu posta).

Način kako je Galby premagan se mi zdi briljanten - ker ohrani glavnega negativca enako mogočnega in virtualno nepremagljivega in ostane zvest izjemno pretkanemu in sposobnemu bastardu kakršnega smo vajeni tudi potem, ko Murtagh uporabi prabesedo proti njemu.
Dejansko je imel samo dve šibkosti: prva je bilo zanašanje na Eldunarije, vendar v dani situaciji nekako ni bilo za pričakovati da bi mu jih lahko kako uspešno odtujili (pa tudi potem vprašanje če skupaj s Shruikanom ne bi bil sposoben dovolj dolgo kljubovat Umarilu in ostalim dokler ne bi Eragona sesul z mečem). Druga šibkost je bila pa njegova prepričanost v svoj prav ter logiko, s katero si to utemeljuje - in ta je bila obrnjena proti njemu. Nikoli ga ne bi mogli prepričati, da bi videl svoja dejanja z vidika zmajev, zato je bil prisiljen - metoda ki morda ni najbolj moralna za protagonista, ampak spomnimo se da tudi Eragon sam ni nek vitez v belem oklepu, ampak se je že kdaj poslužil nekoliko bolj temačnih metod za dosego cilja (pa čeprav je to potem obžaloval ali pa vsaj sočustvoval s prizadetimi).
Sploh domiselno se mi zdi tudi izkoriščanje luknje v pravilu; namreč prabeseda morda res ima moč nad vso magijo v davninščini, vendar pa je mlajša od divje magije in kot taka ne more vplivati na čaranje ki ne vsebuje tega jezika.
Sama eksplozija se mi ne zdi pretirana, mogoče res holivudska, ampak to ni samo po sebi nič slabega. Besedi, ki ju je Galby uporabil za svoj spektakularni samomor pomenita dobesedno "ne biti" - torej sta dve možnosti kako to uprizorit: ali v trenutku zgine; kar je kot prvo antiklimaktično, kot drugo pa bi omogočalo interpretacijo da se Galby sam nekako reši (ker čaranje ni odvisno od samih besed, ampak besede služijo fokusiranju magije - "ne biti" bi lahko pomenilo tudi v kontekstu "ne biti tukaj," torej da bi šlo za teleportacijo stran, kjer bi lahko v miru pretehtal svoje novo mentalno stanje); druga možnost pa je ta, ki se jo je poslužil Paolini (in ki je meni smiselna: glede na Galbyjevo mentalno stanje, je hotel narediti karkoli da bi nehal čutiti vso krivdo in trpljenje - torej dobesedno uničiti vse, po možnosti še tega ki je vse to povzročil).

Kar me je pa motilo glede Eragona in Arye, je pa to kako sta na koncu prisiljena ostati vsaksebi. Ja saj vem da bi bil totalen kliše če bi bila na koncu skupaj, ampak halo, glede na to da nam večji del 4 knjig vzpodbuja mišljenje da na koncu pa vendarle nekaj bo, je vseeno nekoliko razočarajoče vse skupaj, prava imena gor ali dol. Tudi Angelina prerokba, vkolikor se spomnim in kolikor sem prebral na Inheriwiki, pove samo da bo Eragon ljubil in bil ljubljen s strani dekleta plemiške krvi - ne pa tudi da bo ta ljubezen ostala neuresničena, in tudi kasneje sicer da se bo odselil iz Alagaesije, nič pa o tem da bi šel sam.
In glede na to da vilinski vladar ni nujno direktni potomec prejšnjega, se mi zdi nekoliko prisiljeno, da mora biti to ravno Arya, še posebej glede na to da se ji izvali Firnen in da se je zaradi Galbyja prijela stigma zmajevih jezdecev kot vladarjev (spomnimo se, da je bil to eden od glavnih razlogov zakaj Eragon ni hotel vladat). Da se v celem Du Weldenvardnu ni našel en vilin ali vilinka ki bi bil bolj primeren mi je malo za lase privlečeno, čeprav bi pa potem moral Paolini najverjetneje že prej podat kakšnega pomembnejšega vilina, da ne bi bil iz rokava izvit - lahko bi pa tudi vprašanje Islanzadijinega nasledstva preprosto spustil.
Nazaj na vrh Go down
http://argent.ultimaterpg.net/
Selyna Morduin
Earitha
Earitha
Selyna Morduin


Število prispevkov : 18082

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue41/100Inheritance Empty_bar_bleue  (41/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptySre Avg 06, 2014 4:33 am

Mhm ja se strinjam z večino napisanega razen z Eragon/arya odnosom.

Meni se je tudi fajn zdela razrešitev problema z urokom take vrste. Drugače bi bilo težko narediti vse skupaj vrjetno razen seveda če bi našel eragon in ime imen pred galbijem in bi imel toliko ali več eldunarijev ali pa bi se pojavil nek popolnoma nov protagonist, ki bi bil dovolj sposoben ali pa drugačen, da bi bil sposoben galbija premagat. po možnosti nekdo ki ne prihaja iz alagaesije. Ampak potem nekako ne bi bilo smisla pisat 3 knjige o eragonu in na koncu uvest nekoga novega.
Res se ti zdi da to ni bilo moralno? Meni pa se je zdelo ravno fajn, da pač sploh ni imel namena ubiti nasprotnika ampak je preprosto hotel da razume vse bolečino ki jo je prizadejal. Pač ni bil namen uničiti ampak razumeti.

Se vidi da si malo romantika. Pač ja res je cel čas pisal o ljubezni med Aryo in Eragonom oz. bolj njegovo do nje ampak je čisto realno da pač da določene zveze nimajo srečnega konca (je to precej bolj pogosto kot obratno). Pač itak bi bilo čudno če bi Arya, 100letna vilinka kljub vsemu na koncu nenadoma nekega 17 letnika. Sta si preprosto preveč narazen v letih in izkušnjah in vsem kar te izkušnje prinesejo. Seveda sta se vzljubila in nekako lahko vrjamem tudi v določeno privlačnost, navsezadnje sta oba fizično zrela ampak da bi tako razmerje zares delovalo bi morala minit še desetletja, celo stoletja.
Glede tega da je pa Arya kraljica... ja to je tudi mene zmotilo. Čisto komot bi šla skupaj iz Alagaesija pa bi se pač končalo s tem da bi se pač zmenila da bo čas pokazal če sta za skupaj.
Nazaj na vrh Go down
Varian
Novic
Novic
Varian


Število prispevkov : 1164

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue25/100Inheritance Empty_bar_bleue  (25/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptySre Avg 06, 2014 4:51 am

Ni mi moralno vprašljivo pripravit nasprotnika do tega da te razume, temveč vsiljevanje svojega stališča drugemu do te mere, da le-to nadvlada čemurkoli kar si je ta o zadevi mislil prej. Po domače povedano, ne gre za nič manj kot brainwashing. Resda z resnico, in z vidikom ki bi ga večina sprejela za bolj smiselnega od Galbyjevega, ampak brainwashing je še vedno. Samo zato ker imaš prav še ne pomeni, da imaš tudi pravico ta prav vsiljevati drugim do te mere, da jih oropaš možnosti nasprotovanja tvoji ideji.

Sem ja, samo ravno to je: sčasoma se tudi Arya vedno bolj ogreje za Eragona. Dodatno to podpira še, ko mu sama pove da jo on razume bolje kot kdo drug, ravno zato ker je tako netipična vilinka in ker je toliko časa preživela med drugimi vrstami, ter navsezadnje zato ker sta na koncu edina zmajeva jezdeca. In hej, ravno zato ker sta oba zmajeva jezdeca, če imata česa na pretek potem ko Galbyja več ni, potem je to čas XD
Kot si rekla: komot bi šla skupaj iz Alagaesije in obnavljala red jezdecev, kar bi se imelo zgodit med njima bi pa lahko mirno pustila nedorečeno oz. pustila času čas, ne pa da se dokončno odločita da iz te moke nikoli ne bo kruha, pa čao :/
Nazaj na vrh Go down
http://argent.ultimaterpg.net/
Selyna Morduin
Earitha
Earitha
Selyna Morduin


Število prispevkov : 18082

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue41/100Inheritance Empty_bar_bleue  (41/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptySre Avg 06, 2014 5:08 am

Ja ampak nekako dvomim da je bil to Eragonov namen. Pač ni bil lih v takem stanju da bi uspel kej dobro premislit, dvomim da je sploh pričakoval da mu bo uspelo - to je bilo bolj srečno naključje oz. nesreča, in urok so do konca itak oblikovali eldunariji

ja če tako predstaviš stališče se strinjam ja, to bi bil čisto možen konec. Pač meni ne bi bilo všeč če bi se končalo tako da bi nenadoma spoznala da je vndarle dovolj zrel za njo in bila nenadoma popolnoma navdušena nad njim... to bi bilo še bolj nelogično
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue14/50Inheritance Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptySre Avg 06, 2014 6:47 am

Mene pa te stvari niti niso tolk motle kakor me je motlo to, da je Eragon zapustil deželo - bi raje videl konec kjer bi jasno pisalo kako se je potlej razvijalo urejanje nove dežele. Morda kak zaključek v smislu nekega zgodovinskega povzetka kako se je ta zadeva dogajala včasih ter kaj je sledilo potem. Pa četudi bi pisslo zgolj da se je res jezdecev spet vzpostavil.
Nazaj na vrh Go down
Varian
Novic
Novic
Varian


Število prispevkov : 1164

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue25/100Inheritance Empty_bar_bleue  (25/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptySre Avg 06, 2014 10:18 am

To se strinjam, v dani situaciji je Eragon itak razmišljal bolj ali manj samo kaj še lahko naredi preden umre. Dejansko ni imel neke "white knight paragon" opcije.

Ma mene pa niti ne moti da se konča ko gre stran z namenom da obnovi jezdece. Ker glede na to kako OP je postal, je itak že bolj ali manj jasno da mu bo uspelo, razen če se ne bi izleglo več nobeno jajce. Pač pustil si je dovolj, da lahko mogoče nekoč nadaljuje če ga bo prijelo, čeprav osebno dvomim da bo, pa tudi če bo, bo najverjetneje nov protagonist, Eragon in Safira pa se bi pojavila kvečjemu kot stranska karakterja. Wink
Nazaj na vrh Go down
http://argent.ultimaterpg.net/
Selyna Morduin
Earitha
Earitha
Selyna Morduin


Število prispevkov : 18082

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue41/100Inheritance Empty_bar_bleue  (41/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptySre Avg 06, 2014 10:50 pm

mah ne vem v dani situaciji se mi zdi boljše da je pač zaključil z odhodom kot da bi poskušal v poglavju ali dveh na hitro napisat vse kar bi nas zanimalo o tem novem začetku :S Je to bolj snov za neko novo knjigo morda nekoč
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue14/50Inheritance Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyČet Avg 07, 2014 3:25 am

Ma nevem pomoje neke nove knjige na to tematiko ne bo več ter je to za njega bolj ali manj zaključeno poglavje Razz
Nazaj na vrh Go down
Varian
Novic
Novic
Varian


Število prispevkov : 1164

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue25/100Inheritance Empty_bar_bleue  (25/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyČet Avg 07, 2014 3:38 am

Ali pač? Meni se bolj zdi, da ga bo enkrat vleklo nazaj, pa bo šel pisat kaj ali o Angeli, ali pa o novih zmajevih jezdecih v času po Inheritance Wink
Se pa strinjam da to verjetno ne bo tako kmalu, mogoče tam čez kake 10 let.
Nazaj na vrh Go down
http://argent.ultimaterpg.net/
Dominos
Ysadda
Ysadda
Dominos


Število prispevkov : 2537

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue39/100Inheritance Empty_bar_bleue  (39/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue98/100Inheritance Empty_bar_bleue  (98/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyČet Avg 07, 2014 4:18 am

Jaz bi tudi še kaj o Angeli rad izvedel. Smile Malo me je razočaral konec, ampak se mi vseeno zdi, da ga bolje ne bi mogel zaključiti, brez da bi bilo klišejsko.

Čeprav je to s tem, da Ayra vlada vilinom skregana s Paolinijevo logiko.
Nazaj na vrh Go down
Selyna Morduin
Earitha
Earitha
Selyna Morduin


Število prispevkov : 18082

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue41/100Inheritance Empty_bar_bleue  (41/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyČet Avg 07, 2014 4:40 am

ma jameni se tudi zdi da je dokaj neizogibno da se bo nekoč vrnil k temu svetu, najverjetneje seveda s popolnoma novim protagonistom ali pa se bo usmeril na kak že obstoječi ampak stranski lik, ampak zdej že napol citiram abeja

Zakaj te je pa konec razočaral dom?
Nazaj na vrh Go down
Varian
Novic
Novic
Varian


Število prispevkov : 1164

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue25/100Inheritance Empty_bar_bleue  (25/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyČet Avg 07, 2014 4:45 am

Mene pa zanima tudi kaj točno misliš reči s tem, da je Aryina vladavina skregana s Paolinijevo logiko. Mislim, imam svoje teorije, ampak raje slišim kaj si dejansko misliš.
Nazaj na vrh Go down
http://argent.ultimaterpg.net/
Selyna Morduin
Earitha
Earitha
Selyna Morduin


Število prispevkov : 18082

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue41/100Inheritance Empty_bar_bleue  (41/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyČet Avg 07, 2014 4:49 am

pomojem precej isto kot to kar sva oz. predvsem si prej pisal. Da pač nej jezdeci ne bi bili odvisni nekemu ljudstvu, da naj ne bi vladal jezdec pa take
Nazaj na vrh Go down
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue14/50Inheritance Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyČet Avg 07, 2014 7:05 am

Pa sej jezdeci so kind of vladali prej, pač svetovali vladarjem pa skrbelj "za mir" in take reči Razz
Nazaj na vrh Go down
Varian
Novic
Novic
Varian


Število prispevkov : 1164

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue25/100Inheritance Empty_bar_bleue  (25/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyČet Avg 07, 2014 7:10 am

Ja, ampak je bilo izrecno rečeno da naj ne bi prav vladali in Galby je s tem kršil to pravilo. Me pa še vedno zanima Dominosovo mnenje.
Nazaj na vrh Go down
http://argent.ultimaterpg.net/
Selyna Morduin
Earitha
Earitha
Selyna Morduin


Število prispevkov : 18082

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue41/100Inheritance Empty_bar_bleue  (41/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyČet Avg 07, 2014 7:12 am

Ja ne bolj so bili guardiani tistih ki so vladali, pa svetovalci pa to. ne pa konkretno vladarji.

Nazaj na vrh Go down
Varian
Novic
Novic
Varian


Število prispevkov : 1164

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue25/100Inheritance Empty_bar_bleue  (25/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyČet Avg 07, 2014 7:14 am

Matematični prevod: Dragon Riders = Jedi Knights - Lightsabers + Dragons Wink
Nazaj na vrh Go down
http://argent.ultimaterpg.net/
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue14/50Inheritance Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyČet Avg 07, 2014 7:15 am

Nevem jz jih bolj dojemam kokr strice iz ozadja Razz
Nazaj na vrh Go down
Varian
Novic
Novic
Varian


Število prispevkov : 1164

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue25/100Inheritance Empty_bar_bleue  (25/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyČet Avg 07, 2014 7:16 am

In v čem to odstopa od tega kar sem jaz rekel? Wink
Nazaj na vrh Go down
http://argent.ultimaterpg.net/
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue14/50Inheritance Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyČet Avg 07, 2014 7:19 am

Ker jediji niso to ampak so bolj učenjaki Razz
Nazaj na vrh Go down
Selyna Morduin
Earitha
Earitha
Selyna Morduin


Število prispevkov : 18082

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue41/100Inheritance Empty_bar_bleue  (41/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyČet Avg 07, 2014 7:24 am

sej jezdeci so tudi v veliki meri
Nazaj na vrh Go down
Varian
Novic
Novic
Varian


Število prispevkov : 1164

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue25/100Inheritance Empty_bar_bleue  (25/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyČet Avg 07, 2014 7:44 am

In Jediji in Jezdeci so praviloma učenjaki in zaščitniki miru in pravice - in kljub temu da bi se praviloma morali držati bolj zase in samo svetovati, se često dogaja da gredo v akcijo oz. da središče dogajanja najde njih XD

Dejansko sem na Inheriwiki našel več primerjav Inheritance serije s Star Wars, do tudi takih ki trdijo da gre za kar velik ripoff, kar se ima motivov in konceptov - pa večina ni neutemeljenih Wink
Je pa (ne)strinjanje z njimi ali pa zaključek stvar vsakega posameznika Smile
Nazaj na vrh Go down
http://argent.ultimaterpg.net/
Tronir
Neoniver
Neoniver
Tronir


Število prispevkov : 15491

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue14/50Inheritance Empty_bar_bleue  (14/50)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue100/100Inheritance Empty_bar_bleue  (100/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyČet Avg 07, 2014 5:43 pm

Mja kokr dojemaš Selyna men se zdijo v manjši meri Razz
Nazaj na vrh Go down
Dominos
Ysadda
Ysadda
Dominos


Število prispevkov : 2537

Statistika
Izkušnje:
Inheritance Left_bar_bleue39/100Inheritance Empty_bar_bleue  (39/100)
Zdravje:
Inheritance Left_bar_bleue98/100Inheritance Empty_bar_bleue  (98/100)

Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance EmptyČet Avg 07, 2014 7:50 pm

Da Abe, je kar tako kot je Selyna napisala. Eragon večkrat zavrne vodilni položaj, ker noče postati Galbatorix, Ayra pa kar tako potem zasede prestol. Bi lahko temu vsaj besedo namenil Eragon. Pa tudi se mi ne zdi smiselno, da vseskozi pravijo povsod, da ni prav da se pripadnik "tuje" rase vmešava v politiko, potem pa Ayra kot zmajev jezdec (kar so obravnavali kot drugo, nevtralno raso), naredi to.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Inheritance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Inheritance   Inheritance Empty

Nazaj na vrh Go down
 
Inheritance
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
RPG Eragon SLO :: Ostalo :: Klepet-
Pojdi na: